Navigation Menu
Dobre oświetlenie łazienki? Czyli jakie?

Dobre oświetlenie łazienki? Czyli jakie?

By on lis 18, 2014 in OŚWIETLENIE POMIESZCZEŃ | 0 comments

lampa lazienkowaMamy już zagospodarowaną całą łazienkę, został nam jeszcze tylko wybór odpowiedniego oświetlenia. Od czego zacząć? Czym się kierować przy jego wyborze?
Przede wszystkim oświetlenia nie powinniśmy zostawiać na sam koniec. Wiele elementów naszej łazienki współgra właśnie z oświetleniem. Chociażby rozmiar lustra wpływa na to ile kinkietów potrzebujemy.
Bezpieczeństwo to jednak najważniejsza zasada jakiej musimy przestrzegać w łazience. Zaleca się oświetlenie o zasilaniu 12 V nie większe np. 230 V.

Z czym związana jest taka zasada?

Zastosowanie takich rozwiązań zmniejsza skutki porażenia prądem.
Jeżeli chodzi o jakość oświetlenia łazienki to należy zainwestować zarówno w lampę wiszącą jak i np. kinkiet.
W łazienkach, z których korzystają w szczególności kobiety liczy się ostrość światła. Należy się skupić na strefie przy lustrze. Musi mieć tak mocne oświetlenie by można było wykonać perfekcyjny makijaż. W tej kwestii istnieje dowolność. Można zamontować lampy w ramie lustra, obok niej, nad lustrem, wokoło lustra. Ważne żeby światło z lustra padało na twarz przeglądającego, bez tworzenia niepotrzebnych cieni.
Jeśli chodzi o lampę wiszącą to najlepszym rozwiązaniem są te, które zawiesimy bardzo blisko sufitu. Nie będą niepotrzebnie zwisały i przeszkadzały użytkownikom.

oswietleniepunktowe
Coraz częściej inwestuje się także w oświetlenie ledowe lub punktowe. Oświetlmy nimi wszystkie elementy dekoracyjne, które chcemy szczególnie uwidocznić. W małych łazienkach postawmy na oświetlenie punktowe, ten efekt nieco zwiększy nasze wnętrze. Strzeżmy się natomiast jednego głównego oświetlenia np. w postaci lampy wiszącej przy suficie.

Post a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *