Navigation Menu
Jak optycznie powiększyć wnętrze mieszkania?

Jak optycznie powiększyć wnętrze mieszkania?

By on sie 28, 2016 in Porady | 0 comments

Aranżacja niewielkich mieszkań jest znacznie trudniejsza niż tych przestronnych. Tu nawet niewielka aranżacyjna wpadka urasta do rangi znaczącego niepowodzenia. Istnieją jednak sprawdzone wnętrzarskie triki, dzięki którym można optycznie powiększyć nawet niewielkie mieszkanie. Oto kilka z nich.

Jasne barwy

Najprostszym sposobem na optyczne powiększenie pomieszczeń jest zastosowanie jasnych barw w ich aranżacji. Białe ściany będą odbijały światło co sprawi, że wnętrze będzie się wydawało przestronniejsze. Z kolei elementy wyposażenia w jasnych kolorach nie będą przytłaczały aranżacji i mieszkanie nabierze lekkiego wyglądu. Jasne barwy możemy z powodzeniem stosować w przypadku zarówno mebli, jak i elementów dekoracyjnych. Znakomitą receptą na wykorzystanie jasnych barw w aranżacji wnętrz jest styl skandynawski.

doorway-690338_1280

Drzwi i okna

Elementy te również mają ogromny wpływ na optyczny rozmiar naszego mieszkania. W przypadku okien chodzi przede wszystkim o wygląd aranżacji – warto zdecydować się na jasne firany i zasłony. Ponadto, jeśli przytwierdzimy karnisz na suficie, a nie na ścianie bezpośrednio nad wnęka okienną, tkaniny opadające aż do podłogi sprawia, że pomieszczenie będzie się wydawało wyższe. Natomiast jeśli chodzi o drzwi, dobrym sposobem jest postawienie na skrzydła w białym kolorze – będą one nie tylko dodatkowo odbijać światło, ale też można je doskonale dopasować do każdego koloru podłogi. Więcej o drzwiach przeczytasz w artykule: Jak dobrać drzwi wewnętrzne do wystroju mieszkania.

sofa-1078931_1280

Lustra

Ciekawym trikiem, który pozwoli nam optycznie dodać kilka metrów jest zastosowanie w aranżacji wnętrza luster. Powieszenie na ścianie zamiast obrazu czy plakatu właśnie lustra sprawi, ze pomieszczenie będzie się wydawało większe.

Ponadto nic tak nie nadaje wnętrzom lekkości, jak porządek. Jeśli na meblach i podłodze mieszkania będzie ustawionych zbyt wiele sprzętów, pomieszczenie nie tylko będzie przytłoczone ich ilością, ale również straci na atrakcyjności.

Post a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *