Navigation Menu
Jak oświetlić pokój dziecięcy?

Jak oświetlić pokój dziecięcy?

By on paź 15, 2012 in OŚWIETLENIE POMIESZCZEŃ | 0 comments

bajkowa lampkaGy urządzamy pokój dla naszego dziecka, myślimy przede wszystkim o tym, by był przyjazny i bezpieczny. Jednak warto też urządzić go tak, by ładnie wyglądał i cieszył dziecięce oko. Maluchy uwielbiają żywe kolory i bajkowe postacie. Dlaczego więc nie zdecydować się na nieco bardziej ekstrawaganckie oświetlenie w pokoiku pociechy?

Jednym z pomysłów na ciekawe oświetlenie w pokoju dziecka są świecące węże. Są one zbudowane z żaróweczek LED, które są bardzo wytrzymałe i mogą przetrwać nawet kilkanaście lat ciągłego użytkowania. Taki wąż możemy wygiąć i stworzyć dowolne figury i obrazy na ścianie czy suficie. Często takie diody świecą na kolorowo, dzięki czemu nie rażą zbyt jaskrawym promieniem. Możemy taki wąż zostawić włączony na noc, jeśli dziecko boi się ciemności. Jest to rozwiązanie energooszczędne, a poza tym nie musimy się martwić, że zamiast pomagać dziecku w zaśnięciu, będzie je niepotrzebnie razić i przeszkadzać.

Jako światło punktowe sprawdzą się także ceramiczne i gipsowe kinkiety lub żyrandole w bajkowych kształtach. Takie lampy są kolorowe i bardzo optymistycznie prezentują się w pokoju. Do wyboru mamy całe mnóstwo kształtów i postaci z ulubionych bajek dziecka. Lampa przedstawiająca księżniczki Disneya, czy postaci z animowanych filmów Pixara, z całą pewnością ucieszą każdego malucha. Dodatkowo na rynku pojawiły się też kinkiety, które można samemu pomalować na wybrany kolor farbą emulsyjną. Sprawimy dziecku nie tylko przyjemność, urządzając cały pokój w jego ulubionych kolorach, ale też frajdę, jeśli poprosimy je o pomoc.

Kolorowe kinkiety i lampy wydzielają ciepłe, rozproszone światło, które buduje miłą i przyjazną atmosferę w pokoju dziecka. Powinniśmy umieścić je w najczęściej użytkowanych miejscach pokoju, na przykład przy stoliku czy łóżku. Odpowiedniego oświetlenia wymaga również strefa nauki, w której nasza pociecha spędza sporą część dnia. O tym, jak dobrze wybrać lampkę na biurko przeczytacie tutaj.

Wybór odpowiedniego oświetlenia do pokoju dziecka, nie tylko wpływa na zdrowie. Poprawia też funkcjonalność pomieszczenia i samopoczucie w nim przebywających. Dziecko musi mieć prawidłowe warunki do nauki i zabawy. Jedna lampa w pokoju to stanowczo za mało. Dołóżmy kilka punktowych źródeł światła. Poza tym, kolorowe, ciekawe wnętrza poprawiają nastrój, działają optymistycznie i pobudzająco. Lampy w różnych kształtach pobudzą dziecięcą wyobraźnię i rozwiną fantazję. Ważne są również walory estetyczne, które dla najmłodszych są o niebo istotniejsze niż funkcjonalność. Aby zatem dziecko było zadowolone, a my spokojni o jego zdrowie i bezpieczeństwo, przemyślmy dokładnie kwestię oświetlenia, przy planowaniu dziecięcego azylu.

Post a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *