Navigation Menu
Jak skutecznie oświetlić schody i korytarz?

Jak skutecznie oświetlić schody i korytarz?

By on gru 28, 2014 in INFORMACJE OGÓLNE | 0 comments

Współcześnie najnowocześniejszym źródłem światła są diody LED. Są bardzo eleganckim wykończeniem ścian, mebli, a przy tym niedrogie, biorąc pod uwagę wykorzystane pokłady energii.
Diody LED najczęściej stosowane są w kuchni jako podświetlanie mebli, w łazience (zamontowane w ramach lustra), w każdym wnętrzu w sufitach podwieszanych, w oprawach listwowych oraz w dużej mierze jako oświetlenie schodów i poszczególnych ich stopni.
Dlaczego diody LED są idealnym pomysłem na oświetlenie schodów?

Korytarz i schody to bardzo trudne miejsce naszego domu, szczególnie w zakresie doboru oświetlenia. Naturalnego światła praktycznie brakuje tam przez cały rok, w półmroku trudno się natomiast poruszać, szczególnie jeśli w naszym domu są obecne małe dzieci. Oczywiście moglibyśmy przez cały dzień pozostawiać na korytarzu włączone źródło światła. Niestety nie ma gwarancji, że bylibyśmy wówczas w stanie opłacić rachunki za prąd.

Ze względów ekonomicznych wolimy zatem przemierzać schody i korytarz w ciemności, co rusz napotykając jakąś przeszkodę. Alternatywą na ciemny korytarz i niedostatecznie oświetlone schody są diody LED. Te niewielkie zamienniki tradycyjnych żarówek emitują bardzo naturalne i wystarczająco mocne światło, pobierając kilkakrotnie mniej energii niż tradycyjna żarówka.

Oprawy LED mogą być wmontowane w pojedyncze stopnie, wzdłuż schodów lub w ramie listwy na korytarzu. Są nie tylko bardzo praktycznym rozwiązaniem ale także oryginalną dekoracją naszych wnętrz.

Diody LED możemy stosować jako zamienniki tradycyjnych żarówek lub kupić je w specjalnych oprawach. Na pierwszy rzut oka mogą wydawać się dosyć drogim rozwiązaniem, chociażby ze względu na ich cenę. Szybko zwraca się ona jednak porównując długość wykorzystania jednej diody z tradycyjną żarówką.

Post a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *