Navigation Menu
Jaką kabinę prysznicową najlepiej kupić?

Jaką kabinę prysznicową najlepiej kupić?

By on lis 12, 2015 in Porady | 0 comments

Nowoczesne kabiny prysznicowe łączą w sobie zarówno walory funkcjonalne, jak i praktyczne. Dzięki temu prysznice nie są już jedynie rozwiązaniem zarezerwowanym dla niewielkich łazienek, ale też ekologiczną i niezwykle stylową alternatywą dla wanny. Czym jednak kierować się podczas zakupu kabiny prysznicowej?

Kabiny wolnostojące i przyścienne

Ze względu na umiejscowienie kabiny prysznicowe można podzielić między innymi na wolnostojące, przyścienne, narożne i wnękowe.

Kabiny prysznicowe wolnostojące będą polecane dla osób posiadających duże łazienki lub tak zwane salony kąpielowe. Do produkcji kabin wolnostojących najczęściej wykorzystuje się materiały bardzo wysokiej jakości, co powoduje, że są one dość drogie.

Kabiny prysznicowe przyścienne to takie, których jedna ściana przylega do ściany łazienki. Mogą być zbudowane na planie półkola, prostokąta czy innego wielokąta.

Kabiny narożne i wnękowe

Kabiny prysznicowe narożne należą do najpopularniejszych na rynku. Doskonale sprawdzają się nawet w małych łazienkach, a ponadto są dostępne w wielu różnych wzorach. Mogą być wpisane w ćwiartkę koła, kwadrat oraz figury nieregularne.

Kabina wnękowa to świetny pomysł na zagospodarowanie wnęki w łazience. Ograniczają się one właściwie tylko do drzwiczek, ponieważ resztę stanowią ściany wnęki. To stosunkowo proste i tanie rozwiązanie, a w dodatku prezentuje się naprawdę efektownie.

Budowa kabin prysznicowych

Konstrukcję kabiny prysznicowej tworzą ściany i drzwiczki połączone profilami, które niekiedy zastępowane są listwami uszczelniającymi lub chromowanymi okuciami.

Profile najczęściej wykonywane są z aluminium, które występują w różnych wersjach kolorystycznych lub w wariancie metalicznie chromowanym. Ścianki i drzwiczki natomiast produkowane są ze szkła hartowanego lub tworzyw sztucznych, między innymi polistyrenu lub akrylu.

Przy zakupie kabiny prysznicowej zwróćmy też uwagę na system otwierania drzwi. Do wyboru mamy przede wszystkim kabiny z drzwiami skrzydłowymi, suwanymi, wahadłowymi oraz harmonijkowymi. Odrębną kategorię tworzą kabiny prysznicowe walk-in, w których drzwiczek po prostu nie ma.

Post a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *