Navigation Menu
Jaką lampę wybrać w różnych pomieszczeniach?

Jaką lampę wybrać w różnych pomieszczeniach?

By on paź 9, 2014 in OŚWIETLENIE POMIESZCZEŃ | 0 comments

Wybór odpowiedniego oświetlenia do domu jest niezwykle ważny. Niektórzy nawet twierdzą, że najważniejszy przy urządzaniu całego domu. Skąd takie zdanie?
Zazwyczaj ludzie za priorytet podczas urządzania domu wyznaczają wybór mebli. Uważa się, że bez dobrej kanapy, szafy, czy stołu nie możemy mówić o pięknych wnętrzach. Nie jest to jednak prawda.
Odpowiednie oświetlenie niektórych elementów domu może szczególnie wpłynąć na jakość odbierania danych pomieszczeń.

Salon

Dawniej modne było umieszczenie żyrandolu w głównej strefie pokoju przy suficie, dzisiaj raczej już się od tego odchodzi. Zasada nowego projektowania skupia się raczej na umieszczaniu różnych lamp w różnych miejscach salonu.
Jeśli chcemy powiększyć salon używajmy kloszy, które dają nam jasne światło. Jeśli chcemy podwyższyć sufit skierujmy światło lampy w jego stronę, natomiast gdy chcemy go obniżyć skierujmy światło w dół. Aby skupić uwagę na dany element salonu postawmy w nim lampę, skieruje ona światło w dane miejsce, odwracając uwagę od mniej ciekawych.

Łazienka

Skupmy się szczególnie na oświetleniu punktowym lub ledowym. Obecnie jest ono najczęściej stosowanym oświetleniem łazienkowym. Najważniejsze to szczególnie skupić się na lustrach. Te miejsca muszą być tak rozjaśnione by móc wykonać przy nich makijaż. Światło powinno być skierowane na osobę stojąca przy lustrze, nie powinno się odbijać od niego tworząc tym samym niepotrzebnych cieni. Unikajmy raczej lamp wiszących. Lepszym zastosowaniem są kinkiety.

Kuchnia

Oświetlenie nie powinno przeszkadzać w pracy osobie przyrządzającej jedzenie. Dobre jest światło odbite od sufitu, które nie daje cieni na blaty czy półki. Dość nowym rozwiązaniem są także sprawdzające się świetnie małe lampki zamontowane przy półkach szafek.

Post a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *