Navigation Menu
Oświetlamy dom świecami

Oświetlamy dom świecami

By on paź 17, 2012 in Bez kategorii, OŚWIETLENIE POMIESZCZEŃ, POMYSŁY NA CIEKAWE OŚWIETLENIE | 0 comments

Przywykliśmy do tego, że myśląc o oświetleniu myślimy o różnego rodzaju lampach. Tymczasem świeczki także są źródłem światła i to bardzo specyficznego. Możemy oświetlić nimi w zasadzie każde pomieszczenie w domu tworząc niepowtarzalny klimat. W dodatku to efektowne oświetlenie jest relatywnie tanie.

Salon

W salonie najlepiej prezentują się duże świece, np. zestaw kilku w tym samym kolorze o różnej wielkości lub różnych kształtach. Jest to propozycja najbardziej naturalna, jednak najlepiej sprawdza się w nowoczesnych, nawet surowych wnętrzach. Świece tego typu warto dobierać na zasadzie kontrastu, np. białe ściany – czarne świece, albo fioletowe ściany – białe świece. W bardziej stylizowanych pomieszczeniach świeczki także mogą stanowić świetny element dekoracyjny. W ciepłym , utrzymanym w orientalnym klimacie pokoju sprawdzi się np. tego typu świeczka.

Sypialnia

Tutaj oświetlenie jest niezwykle istotne. delikatne światło świec stanowi romantyczną scenerię, wprowadza w dobry nastrój, odpręża. Świeczki zapachowe wydzielające przyjemną woń dodatkowo kuszą i koją zmysły.

Za dnia mogą stanowić po prostu bibelot, ozdobę podkreślająca nie tylko charakter pokoju, ale i jego właściciela. Romantyczną nutę wprowadzi na pewno świeczka tego rodzaju

Jadalnia

W jadalni najczęściej korzysta się ze świecznika. Postawiony na środku stołu stanowi świetną dekorację, zapalone świeczki natomiast pięknie rozświetlą stół, stworzą przyjemną atmosferę (np. podczas romantycznej kolacji).  Świecznik powinien podkreślać wystrój wnętrza a także pasować do aranżacji stołu zwłaszcza podczas ważnych uroczystości.

Łazienka

Świeczki to prosty trik na stworzenie w łazience miłej, relaksującej atmosfery niczym ze spa. Można je ustawić na wannie, wokół niej na podłodze lub na półkach. A tak naprawdę wszędzie tam, gdzie zapalone nie będą stwarzać zagrożenia. Kąpiel wyłącznie przy świetle świec jest niezwykle odprężająca i kojąca zmysły. Świetnie sprawdzą się tu świeczki różnej wielkości, ale także tradycyjne podgrzewacze. Kolorystyka także jest dowolna, ale najlepiej zadziałają barwy stonowane, mające łagodzący wpływ.

Taras

Zwłaszcza latem gdy najczęściej korzysta się z tarasu(balkonu) świeczki mogą być bardzo przydatne. Mogą np. dodać blasku wieczornym spotkaniom z przyjaciółmi. Ocieplą atmosferą lepiej niż sztuczne światło. Najlepiej sprawdzają się tu świece w różnego rodzaju latarenkach, które stanowią ochronę przed słońcem, jak i deszczem, a dodatkowo dekorują taras.

Schody

Schody – zwłaszcza zaprojektowane z myślą o  aranżacji wnętrza – także można oświetlić. Wystarczy na każdym lub co drugim stopniu postawić świecznik z podgrzewaczem. Na surowych schodach efektownie wyglądają świeczniki wykonane samodzielnie (wystarczy np. przezroczysta szklanka, podgrzewacz i ewentualnie drobne kamyczki lub muszelki). Kilka takich samych szklanych świeczników pięknie podkreśli kontur schodów a przy okazji naturalnie je oświetli.

Post a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *