Navigation Menu
Oświetlenie przedpokoju

Oświetlenie przedpokoju

By on cze 18, 2015 in OŚWIETLENIE POMIESZCZEŃ | 0 comments

Niezwykłe ważna jest rola, jaką pełni przedpokój w naszym domu. Z jakiego powodu? Mimo iż nie spędzamy w nim zbyt wiele czasu, jest to pomieszczenie, które wywołuje u naszych gości tak zwane „pierwsze wrażenie”. Przedpokój musi być więc praktyczny, ale także estetyczny. Drugi z wymienionych punktów uzyskam przede wszystkim dzięki oświetleniu.

Oświetlenie główne stanowić będzie najczęściej plafon, podwieszony pod samym sufitem lub ewentualnie kilka, symetrycznie rozmieszczonych halogenów.

Siła zainstalowanego oświetlenia nie musi być zbyt duża, ponieważ w przedpokoju nie wykonujemy żadnych czynności, które wymagają od nas precyzji. Ewentualnie, przy lustrze można zainstalować dodatkowe oświetlenie, według ogólnej zasady „oświetlania lustra”, czyli dwie lampy i tej samej mocy umieszczone po dwóch stronach tafli, na tej samej wysokości.

W przedpokoju warto również zainstalować tak zwane oświetlenie dyżurne. To bardzo praktyczne, kiedy często zdarza się, że któryś z domowników wraca do domu w nocy, kiedy wszyscy śpią. Najlepszym rozwiązaniem będą tu więc niewielkie światła halogenowe, umieszczone tuż nad podłogą. Poza ich funkcjonalnością, dostarczą one również ciekawego efektu dekoracyjnego. Aby lampki te nie świeciły całą noc i nie pobierały wiele prądu, możemy zainstalować te, z czujnikami ruchu, które włączają się automatycznie, gdy zachodzi taka potrzeba. Plusem oświetlenia halogenowego jest fakt, iż jest ono energooszczędne i nie potrzebują dłuższej chwili do uzyskania swojej właściwej mocy.

Post a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *