Navigation Menu
Zewnętrzne oświetlenie domu

Zewnętrzne oświetlenie domu

By on gru 25, 2014 in OŚWIETNIE ZEWNĘTRZNE | 0 comments

Z pewnością nie zdarzy nam się zapomnieć o instalacji w pomieszczeniach, we wnętrzu naszego domu. Nierzadko jednak zapominamy o tym, że również podjazd, taras, balkon czy główne wejście, również powinny być odpowiednio oświetlone.

Dlaczego jest to tak istotne? Z kilku powodów – dekoracyjnych, praktycznych, jak również dla bezpieczeństwa.

Podświetlony podjazd nie tylko ułatwi nam i naszym gościom dostanie się do naszego domu po zmroku, ale również skutecznie odstraszy potencjalnych złodziei, którzy najczęściej działają przecież pod osłoną nocy. Również podczas naszej nieobecności, gdy nasze oświetlenie zewnętrzne włącza się za pomocą czujnika ruchu, sąsiedzi łatwo zauważą, gdy ktoś niepowołany będzie kręcił się po naszej posesji.

Wracając jednak do funkcji ułatwienie trafienia do naszego domu, osobom które odwiedzają te okolicę pierwszy raz, powinniśmy zadbać również o podświetlenie zamontowanej na elewacji budynku tabliczki z nazwą ulicy, a przede wszystkim numerem naszego domu. Wówczas jeszcze przed naciśnięciem dzwonka do drzwi, nikt nie będzie miał wątpliwości, że trafił pod właściwy adres.

Dobrze jeżeli ścieżki prowadzące z domu do naszego ogrodu również będą odpowiednio oświetlone. Unikniemy tym samym wdepnięcia w rabaty, a przy okazji, uzyskamy bardzo ładny efekt magicznego ogrodu.

Pamiętać należy o tym, że oświetlenie zewnętrzne musi mieć specjalne oprawy, które będą odporne na działanie wszelkiego rodzaju czynników pogodowych. Mowa tu przede wszystkim o opadach oraz silnym promieniowaniu słonecznym.

Post a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *