Navigation Menu
Dom pełen świątecznego blasku

Dom pełen świątecznego blasku

By on lis 1, 2014 in POMYSŁY NA CIEKAWE OŚWIETLENIE | 0 comments

box-22134_640Oświetlenie świąteczne coraz częściej wychodzi poza samo rozświetlenie choinki. Długie, grudniowe wieczory sprawiają, że coraz chętniej sięgamy po efektowne i przytulne dekoracje świetlne. Jak oświetlić dom na święta?

Obecnie wybór świątecznego oświetlenia jest na tyle duży, że można spełnić nawet najodważniejsze świetlne projekty. Dostępne są zarówno różne kolory, materiały jak i rodzaje łączeń świetlnych. Z pewnością sprosta to oczekiwaniom zarówno tych, którzy samodzielnie chcą uformować jasne dekoracje, jak i tych, którzy wolą efektowne, gotowe dekoracje świetlne. Jeśli potrzebujemy inspiracji świetlnej, przejrzyjmy bogata ofertę dekoracji świątecznych w sklepie Castorama – oświecenie gwarantowane.

Tresowane węże, sople i girlandy w ogrodzie

Coraz więcej Polaków decyduje się na dekorację świetlną swojego ogrodu i posesji. Domy i balkony ozdobione zewnętrznymi oświetleniem świątecznym to prawdziwa przyjemność dla oka i romantyczny, efektowny zwyczaj. Bardzo efektownie prezentują się drzewa i krzewy ogrodowe, podświetlone i udekorowane świątecznymi akcentami. W towarzystwie białego puchu, delikatne oświetlenie prezentuje się olśniewająco. W tym przypadku bardzo często stosowane są tzw. węże świetlne, które są o wyjątkowo odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne, a do tego są bardzo elastyczne i można dzięki nim uzyskać dowolne, świetlne kształty. Ponadto możemy użyć także światełek modelowanych w specjalne kiści, girlandy czy sople – co doskonale sprawdzi się przy podświetlaniu elementów elewacji lub poddasza. Bardzo efektownie wyglądają także oświetlone stroiki, którymi oplata się poręcze lub ogrodzenie. Przy wejściu do posesji lub na tarasie możemy także umieścić donicę z ozdobionymi choinkami lub spektakularne jasne kule z podświetlonego sztucznego bukszpanu.

Piękne okna na świat

Dobrym pomysłem jest także oświetlenie okien. Dzięki temu dom nie tylko efektownie prezentuje się z zewnątrz, a do tego sprawia, że wnętrze zyskuje swoisty świetlny filtr ciemności – przytulnie i efektownie. Na oknach można umieścić zarówno gotowe wzory świąteczne, jak i po prostu umieścić lampki wzdłuż krawędzi okna. Pęknie wyglądają także specjalne półokrągłe kurtyny świetlne, stawiane na parapecie. Pokoje możemy ożywić świątecznymi świecznikami i świeczkami, które są naturalnym i najprzytulniejszym źródłem światła. Odkurzmy pokłady naszego romantyzmu i cieszmy się wieczorami w których bezkarnie wygrzewamy się w świetle świec. Dla miłośników efektownych, ale nieco nowocześniejszych rozwiązań pozostaje efektowna choinka światłowodowa.

 

Post a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *