Navigation Menu
Jakie oświetlenie najlepiej sprawdzi się w sypialni?

Jakie oświetlenie najlepiej sprawdzi się w sypialni?

By on cze 2, 2015 in OŚWIETLENIE POMIESZCZEŃ | 0 comments

Sypialnia jest wnętrzem, które w każdym domu spełnia funkcję pomieszczenia, które sprzyjać ma wypoczynkowi oraz relaksacji. Klimat typowej sypialni powinna charakteryzować przytulność oraz łagodny nastrój. Aby stworzyć takie warunki, należy zwrócić uwagę na kolory, rodzaje mebli oraz przede wszystkim –oświetlenie, które będzie miało tu kluczowy wpływ na tworzenie tak zwanego „klimatu”.

Wnętrze sypialni musi być przytulne. Aby nie zniszczyć tego wrażenia powinniśmy zrezygnować z typowego, głównego oświetlenia, jakim jest centralnie podwieszona do sufitu lampa. Oświetlenie miejscowe tu w zupełności wystarczy. Najlepsze będą zamontowane nad łóżkiem kinkiety o ciepłym świetle.

Nie zapominajmy o funkcjonalności. Oczywiście wszystko zależne jest od naszych indywidualnych potrzeb. Zastanówmy się więc najpierw czy będziemy chcieli poczytać przed snem? Jeżeli tak, najlepszym rozwiązaniem będzie tradycyjna lampka nocna. Zwróćmy jednak uwagę na to, aby jej ramie pozwalało na zmienianie kąta podania światła. To bardzo przydatne.

Kolejnym miejscem w sypialni, w którym przyda się dodatkowe oświetlenie, będzie (o ile ją mamy) toaletka. Tu zasady są niemal identyczne, jak w oświetleniu miejsca przy lustrze w łazience. Aby się nie powtarzać odsyłam więc do wcześniejszego wpisu.

W sypialni możemy również zamontować oświetlenie dekoracyjne. Jeżeli mamy szafki z ciekawymi ozdobami, możemy je podświetlić niewielkimi halogenami, podobnie obrazy wiszące na ścianie. Równie efektownie wyglądać będzie podświetlany sufit, albo jedna z listew.

W sypialni możemy się pobawić również kolorami oświetlenia. W zależności od naszego gustu, a jeszcze lepiej – dopasowując barwę światła do charakteru wnętrza. Proponuję więc żarówki, które oryginalnie barwione są na pastelowe kolory lub te, które posiadają specjalne filtry.

Post a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *