Navigation Menu
Dom oświetlony od zewnątrz

Dom oświetlony od zewnątrz

By on lis 22, 2013 in INFORMACJE OGÓLNE | 0 comments

oswietlenieNasz dom powinien wyglądać pięknie zawsze. Bez względu na porę roku oraz porę dnia. Niestety czasem pomimo naszych starań mamy wrażenie, że coś jest nie tak. I nie mylimy się. Nasz dom wygląda o zmroku po prostu źle. Dlaczego? Z pewnością źle dobraliśmy zewnętrzne oświetlenie.

Dom należy oświetlić nie tylko ze względów estetycznych, ale przede wszystkim dla bezpieczeństwa jego mieszkańców. Wiadomo, że po ciemku łatwo się potknąć o jakąkolwiek nierówność. W egipskich ciemnościach trudno nam będzie także, dojrzeć niebezpieczeństwo docierające do nas od kogoś obcego skradającego się na naszą działkę.

Należy zwrócić uwagę na oświetlenie wjazdu na posesję: podjazdu, bramy, ścieżki do garażu, samego garażu.

Możliwości oświetlenia podjazdu jest wiele. Jedną z opcji są drobne lampki zapalane na czujnik ruchu. Niektóre z nich lampek są nawet zasilane energią pobraną w ciągu dnia słońca, a co za tym idzie są bardzo ekologiczne  i tanie w użytkowaniu. Modne są także lampki LED-owe, dzięki którym dom można podświetlić różnymi kolorami. Ponadto mają one designerskie kształty, które same w sobie powodują, że oświetlenie może być nie tylko funkcjonalne, ale jest też małym dziełem sztuki i po prostu cieszy oko.

Oświetlając swój dom, przede wszystkim należy oświetlić wejście, okolice okien (szczególnie takich, które mogą być narażone na włamania) oraz takie fragmenty fasady o które może zahaczyć gość albo samochód. Jeśli masz werandę lub taras, także one powinny być dobrze oświetlone

Zewnętrzne oświetlenie domu to przecież także oświetlenie świąteczne. Podczas świąt Bożego Narodzenia warto swojemu domowi nadać zupełnie innego charakteru. Służyć mogą nam do tego łańcuchy małych lampek, ale także różne mniejsze kolorowe lampki.

Szukasz porad na ten temat, zajrzyj tutaj.

oswietlenie

Post a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *