Navigation Menu
Kinkiet – sprawdzony sposób na dobre oświetlenie

Kinkiet – sprawdzony sposób na dobre oświetlenie

By on paź 18, 2015 in oświetlenie, OŚWIETLENIE POMIESZCZEŃ, Porady | 0 comments

Kinkiety. Choć niegdyś święciły prawdziwe triumfy popularności, obecnie są zapomnianym przez wielu modelem lampy. Mimo to kinkiety nic nie straciły z swej funkcjonalności, natomiast ich walory estetyczne i dekoracyjne stale wzrastają.

Kinkiety w sypialni

Dotychczas kinkiety najczęściej stanowiły element oświetlenia sypialni. Doskonale sprawdzają się zwłaszcza nad łóżkami, co potwierdzą miłośnicy nocnego czytania czy też amatorzy pracy przy komputerze w pod miękką, ciepłą kołdrą.

Za sprawą charakterystycznej konstrukcji i budowie kinkietów, zapewniają one dobre światło, które możemy skierować w dowolnie wybrane miejsce. Dzięki temu czytając czy pracując do późnych godzin nocnych, nie tylko nie narazimy się na zmęczenie oczu, ale także nie będziemy przeszkadzać osobie leżącej obok i zakłócać jej snu.

Kinkiety w łazience

Ten model lamp jest bardzo dobrym rozwiązaniem również w łazienkach. Kinkiet możemy zamontować w wybranych punktach sufitu, przez co zyskamy gwarancję właściwego oświetlenia całego pomieszczenia.

Zastosowanie kinkietów w łazienkach ma także jeszcze jedną, ale niezwykle istotną zaletę. Decydując się na ten model lamp, niwelujemy ryzyko zalania wodą przewodów, co stanowiłoby bezpośrednie zagrożenie dla naszego zdrowia i życia.

Kinkiety w salonie i jadalni

Wbrew pozorom kinkiety znakomicie prezentują się też w salonach i jadalniach. By jednak zapewnić odpowiednie oświetlenie pomieszczenia, najlepiej wybrać model o dwóch, trzech lub czterech źródłach światła, umieszczonych na ozdobnej, przykładowo czarnej, białej lub metalowej listwie.

Kinkiety w kuchni

Natomiast w kuchniach kinkiety warto zamontować przede wszystkim nad blatem. Takie zlokalizowanie źródeł światła da nam gwarancję właściwego oświetlenia, a jednocześnie ułatwi nawet kilkugodzinną pracę w kuchni.

Post a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *