Navigation Menu
Oświetlenie ledowe a tradycyjne

Oświetlenie ledowe a tradycyjne

By on wrz 24, 2014 in OŚWIETLENIE POMIESZCZEŃ, POMYSŁY NA CIEKAWE OŚWIETLENIE | 0 comments

Bardzo efektowne ledyDobierając elementy oświetlenia do nowego domu, często godzimy się na kompromisy między użytecznością i wygodą a elegancją. Kiedy później dowiadujemy się, że projekt o którym marzyliśmy był jednak w naszym zasięgu, uczucie rozczarowania jest olbrzymie. Jak zatem sprawić, by oświetlenie domu było równie efektowne, jak efektywne?


Z pomocą przychodzą nam producenci oświetlenia ledowego. Z jego udziałem na suficie można stworzyć prawdziwe świecące cuda. Problem może stanowić kwestia niewystarczającej ilości generowanego światła. Kolorowe ledy, jakkolwiek wyglądają fantastycznie, nie sprawią że będziemy przy nich mogli swobodnie poczytać książkę.
Dobrym pomysłem jest połączenie efektów generowanych przez taśmy ledowe z tradycyjnymi formami oświetlenia. Tworząc osobną instalację dla każdego źródła światła możemy sprawić, że będą działać niezależnie od siebie. To zaś da nam możliwość wyboru – kiedy mamy gości i ma być efektownie, niech świecą ledy. Kiedy zaś potrzebujemy porządnego, górnego światła przyciśnijmy włącznik odpowiadający za  główne źródło oświetlenia.

Led moze takze podkreslac styl wnetrza
Oświetlenie ledowe na taśmie jest świetnym narzędziem do podświetlenia i podkreślenia takich elementów jak schody, blaty kuchenne czy podwieszane sufity. Jeśli montaż efektownej oprawy świetlnej interesuje nas także w ogrodzie, to silikon stanowiący zwyczajowo zabezpieczenie taśm ledowych sprawi, że będzie to możliwe nawet pod wodą. Mocny klej powoduje, że na dobrze przygotowanej powierzchni (odtłuszczonej i odpylonej) trzymać się będą bardzo dobrze.

Ledy jako element wspomagajacy
Co zaś dobrać do oświetlenia ledowego? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi. Sprawą kluczową jest projekt domu. Jeśli sufit często zachodzi za ściany, pojedynczy żyrandol sobie może nie poradzić. Wtedy polecamy inwestycję w oświetlenie punktowe. W tradycyjnym układzie pokoi nic jednak nie sprawdzi się tak dobrze, jak tradycyjny żyrandol. Oczywiście obok cudów ledowych.

Post a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *