Navigation Menu
Oświetlenie ogrodu

Oświetlenie ogrodu

By on kw. 27, 2012 in OŚWIETNIE ZEWNĘTRZNE | 0 comments

Oświetlenie ogrodu jest równie ważne jak oświetlenie domu. Dlaczego? Bo dobrze oświetlony teren wokół domu zwiększa bezpieczeństwo domowników. Ponadto, dobrze dobrane oświetlenie eksponuje atuty ogrodu.

 

Nie wystarczy zainstalować kinkietu nad wejściem do domu. Przecież już od momentu, kiedy stoimy przed bramą wejściową na posesję, zaczyna się wędrówka przez ciemność – jeśli nie mamy żadnego oświetlenia w ogrodzie. Wtedy bardzo łatwo potknąć się o wystający kamień lub zabawkę dziecka albo wdepnąć w kałużę lub poślizgnąć na zamarzniętej wodzie. Dlatego ścieżka między bramą a drzwiami wejściowymi musi być oświetlona.

Coraz bardziej popularne są lampy włączające się pod wpływem ruchu, czyli działające na fotokomórkę. Nie trzeba ich włączać za każdym razem kiedy przechodzimy – zrobią to za nas. Istnieją także lampy, które same włączają się po zapadnięciu zmroku. Kable, potrzebne do połączenia lamp z zasilaniem elektrycznym powinny być wkopane w ziemię przynajmniej na głębokość 30 centymetrów, aby ich nie uszkodzić w czasie przekopywania ziemi.

Nadal nowością są lampy solarne, czyli zasilane energią słoneczną. Mają postać słupków, które wbija się w ziemię. Zawierają one kolektory, które pochłaniają promienie słoneczne i przetwarzają je na energię świetlną, która uwalnia się po zapadnięciu zmroku. Ich zaletą jest to, że nie potrzebujemy podłączać każdej lampy do zasilania oraz to, że ich użytkowanie nie pochłania kosztów.

Bardzo duży asortyment z zakresu lamp przeznaczonych do użytku zewnętrznego oferuje sklep internetowy Leroy Merlin. Znajdziemy tu zarówno oświetlenie techniczne jak i dekoracyjne, oświetlenie solarne i oświetlenie z czujnikami, a nawet reflektory do oświetlania oczek wodnych i roślin.

Post a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *