Navigation Menu
Oświetlenie tarasu

Oświetlenie tarasu

By on paź 11, 2012 in OŚWIETNIE ZEWNĘTRZNE | 0 comments

 Nikt z nas nie wyobraża sobie chyba tarasu bez oświetlenia. Odpowiednio dobrane, współgrające z meblami, doniczkami i roślinami, stwarza niesamowity, przytulny klimat. Jak dobrać odpowiednie światło, by stworzyć na tarasie odpowiednią atmosferę?

 Na początek warto pójść w znane i lubiane rozwiązania. A takim jest z pewnością oświetlenie górne, które stanowi podstawę na każdym tarasie. W tej chwili na rynku jest wiele żarówek i świetlówek, które możemy umieścić zarówno w domu, jak i na zewnątrz. Fajną funkcją jest możliwość ustawienia samoczynnego włączania i wyłączania się lamp. Jest to rozwiązanie coraz powszechniejsze. Dzięki niemu nie musimy pamiętać o gaszeniu światła.

Kluczowym zadaniem oświetlenia, jak już wyżej napomknęłam, jest stworzenie odpowiedniego nastroju. Producenci dwoją się i troją, by zaspokoić potrzeby użytkowników. Na rynek wchodzą coraz to nowsze rozwiązania kwestii światła na tarasie. Jednym z nich są drobne źródła światła ulokowane w wielu różnych miejscach. Takie małe żarówki dają niesamowity efekt. Taras wygląda, jakby migotał kolorowymi szkiełkami lub brylantowymi drobinkami. Taki typ żarówek nadaje się też do podświetlania roślin, które nabierają wtedy zupełnie innego oblicza. Z całą pewnością sprawia to ogromne wrażenie.

Światło na tarasie jest również bardzo ważnym elementem walki z różnego rodzaju owadami i insektami. Spokojny odpoczynek mogą nam zapewnić odpowiednie rozwiązania. Jednym z nich jest wybór oświetlenia o żółtej barwie. Dowiedziono, że ze względu na długość fal jest ono niewidoczne dla owadów. Oprócz tego ma tez inne zalety. Żółte oświetlenie jest zdecydowanie mniej jaskrawe i bardziej przytulne od zwykłych, białych żarówek. Taki rodzaj światła z pewnością ociepli nasz taras. W walce z komarami przydadzą się także specjalne świeczki oraz kadzidełka.

Wybór odpowiedniego oświetlenia na taras zależy oczywiście od naszego gustu oraz od tego, jaki efekt chcemy uzyskać. Na szczęście jest w czym wybierać, dzięki czemu każdy może zorganizować sobie wymarzony taras z idealnym oświetleniem.

Post a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *